• Zajęcia ekologiczne.

Nie tylko Mikołaj odwiedził mury naszej szkoły. W ostatnich dniach listopada w klasach młodszych zostały przeprowadzone zajęcia ekologiczne, których realizacja była możliwa dzięki funduszom Unii Europejskiej w ramach projektu "Śląskie. Przywracamy Błękit". Dzieci uczestniczyły w pokazie i prelekcji dotyczącej zwierząt żyjących na wolności oraz środowiska ich życia. Mogły również poznać codzienność fotografa dzikiej przyrody i przekonać się na własnej skórze, na jakie niedogodności musi być gotowy oraz jakie techniki pozwalają mu zdobyć interesujące ujęcie.

Dziękujemy za ciekawe zajęcia przyrodnicze, które zainteresowały uczniów.

• Zabawy na śniegu klasy 3a.

• Klasa 3 a oddała się prawdziwemu szaleństwu na śniegu 😁 Dzieci uwielbiają zimę i śnieg, a skoro w ostatnim czasie nasza okolica zmieniła się w mroźną krainę, musieliśmy to wykorzystać. W końcu ruch i świeże powietrze mają kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju i zdrowia 😉
          • Mikołajki w Guliwerze.

• 5 grudnia nasi najmłodsi uczniowie wyjechali na spotkanie ze Świętym Mikołajem do sali zabaw "Guliwer" w Katowicach. Na dzieci czekało wiele atrakcji: zjeżdżalnie, basen z piłkami, trampoliny, pokoje tematyczne oraz animatorka zabaw, która prowadziła dla dzieci wiele ciekawych aktywności. W końcu doszło do tego najważniejszego, najbardziej wyczekiwanego spotkania Święty Mikołaj wręczył dzieciom drobne prezenty i zrobił z każdym pamiątkową fotografię. Energii tego dnia nie brakowało, więc szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Nic tak nie rozwija i integruje jak wspólna zabawa .

• Podróż w czasie...

• Kto mieszkał na Olimpie? Po co Hermesowi skrzydełka przy sandałach? Jak podróżował Helios?

Która z bogiń była najpiękniejsza? Czy Apollo grał na harfie? Jak się wabił pies Hadesa? Co ważyła Temida?

Na te i wiele innych pytań, zadanych przez Podróżnika w Czasie, starały się znaleźć dziś odpowiedź nasze młode ,,bóstwa" z klas 5a i 5b na lekcji historii!!!

Było wiele wrażeń, śmiechu i emocji.

Piękne kostiumy, właściwe rekwizyty i spora dawka ciekawie zaprezentowanych informacji pozwoliły zanurzyć się w mitologii, kulturze i historii antycznej Grecji!

Brawa dla wszystkich zaangażowanych w realizację projektu!

• Mikołajki w 3b.

• Uczniowie klasy 3 b nie tylko otrzymali podarunki od Świętego Mikołaja, ale sami wykonali cudowne bombki, które mogą stać się świątecznym prezentem dla bliskich.  Podczas świętowania było dużo radości, wesoła zabawa i piosenki. Magia świąt zawitała do naszej szkoły.